Bebek İsim Değiştirme Dilekçesi

Bebek İsmi Değiştirme Dilekçesi

Bebek İsim Değiştirme Dilekçesi

NÖBETÇİ ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ BAŞKANLIĞI’NA ………………
Davacı: ……………………. TC: …… velayeten babası …… TC: ….. …… annesi ………… ……… TC: …… VEKİLLERİ: Av ……….. .. Davalı Yaylası: …………….. İl Nüfus Müdürlüğü KONUSU: Haklı nedene Dayalı isim tashihi talebinden ibarettir. Açıklamalar: 1-) davacı ona müvekkil ne kadar nüfus kayıtlarında …. ……….. ismiyle Kayıtlı olsa bile ailesi ziyaretinde akrabaları Arasında Yusuf ismiyle tanınmaktadır.Yani ÇEVRESİNDE resmi isminden çok Değiştirmek İstediği isimle bilinmektedir.

2-) Her ne kadar müvekkilin yaşı itibari ile şuan farkında olmadığından bir sorun teşkil etmese de ileride nüfus kayıtlarında ayrı, sosyal yaşamda ayrı adla bilinip tanınmasından dolayı, mesleki hayatı başta olmak üzere, yaşantısında sorun olacaktır.

3-) Ayrıca ad, kişiyi toplum içindeki öteki kişilerden ayırmaya yarayan bir hukuki araç, bir belirtidir. Belirli hukuki sonuçların belirli bir kişiye bağlanabilmesinde de ad en önemli araçtır. Bu nedenle müvekkilin nüfus kayıtlarında … ……………………olarak geçen isminin Yusuf olarak değiştirilebilmesi için sayın Mahkemenize başvurmamız zorunlu hale gelmiştir.

HUKUKİ NEDENLER : MK NK HMK ve diğer ilgili mevzuat.
HUKUKİ DELİLLER : Nüfus kayıtları tanık beyanları ve diğer yasal deliller.
NETİCE VE TALEP : Açıkladığımız sebeplerle nüfusta ………… ismiyle kayıtlı olan müvekkilin adının Yusuf olarak değiştirilmesine karar verilmesini müvekkilimiz adına saygıyla talep ederiz. 07.07.2014
Davacı Vekili
Av. ……..

1-)Onanmış Vekâletname Örneği
2-)Nüfus Kayıt Örneği

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu