Gaziantep Boşanma Davası

GAZİANTEP BOŞANMA AVUKATI

Gaziantep boşanma avukatı ve boşanma davaları yönünden diğer bölge şehirlerinden farklı olarak zorlu bir şehirdir. Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nin bu en büyük adliyesinde tam 6 adet Aile Mahkemesi var ve bu sayı gün geçtikçe yetersiz kalmaktadır. Aile mahkemelerinde en çok boşanma davası olarak açılan davaların yanında nafaka, velayet, aile konutu ve ailenin korunması ile mal rejimine bağlı davalar açılmaktadır.

Gaziantep Adliye Sarayı

Ülkemizde olduğu gibi Gaziantep’te her yıl artan oranda boşanma davası açılmaktadır. Bu nedenle Gaziantep Boşanma Avukatı açısından da yoğun ve yorucu bir yıl geçirilmiş oldu. Boşanma davalarının ana sebebi olmamakla beraber kadının eğitim alması ve bilinçlenmesi, ekonomik bağımsızlığı ve evlenme yaşının artmasına paralel olarak boşanma davası sayısında da artış kaydedilmiştir.

Medeni Kanun’da yer alan ve genel boşanma sebepleri;

Sıralamaya almamakla beraber ve hukukta yer almamasına rağmen en büyük boşanma nedeni “ilgisizlik” tir.

Boşanmanın Özel Sebepleri;

1- Zina: Taraflardan birinin sadakat yükümlülüğüne aykırı bir şekilde başkasıyla cinsel ilişki yaşamasıdır.

2-Eşlerden birinin diğerinin hayatına kast etmesi, kötü muamelede bulunması yada onur kırıcı davranış sergilemesi.

3-Küçük düşürücü suç işleme ve haysiyetsiz hayat sürme.

4-Terke etmek.

5-Akıl hastalığı.

Boşanmanın Genel Sebepleri;

1-Evlilik Birliğinin Temelinden Sarsılması: Gaziantep’te boşanmaların temel sebebi olarak mahkemelere yansımıştır. Bu nedene dayalı boşanma davası açmak için ya kusursuz olmak veya karşı taraftan daha kusurlu olmak gerekir.

2-Anlaşmalı Boşanma.

İlgili Makaleler

5 Yorum

    1. Oğlunuzun adına nafakayı yatıramazsınız. Sonuç itibari ile harcamaları eşiniz yapacaktır. Bu nedenle eşiniz adına hesap numarasına “çocuk nafakasıdır” diye not düşerek yatırın..

  1. Abimin eşi onu dolandırdi kaçtı 3 yil önce şimdi gelmiş tazminat nafaka istiyor dava açmış onunla 5 gün nikahli kalmiş abim şahitlerimizde var bir çocugu olmuş şuan çocugu istiyoruz vermiyor üstelik bizden hak talep ediyor akilsaglıgı yerinde degildi tuhaf hareketler yapiyodu o zaman yalan dolan konuşuyor tazminat için ne yapmaliyiz

  2. Merhaba, biraz detaylı anlatacağım şimdiden kusura bakmayın. Ben 25.12.2010 imam nikahiyla evlendim. Ayni evde yaşıyorduk. 13.06.2012 yılında resmi nikah kıydık. Eşimle manavgatta oturuyoruz. Eşim işten çıkarmışlardi. Sefiyle tartıştığı ve personel azaltması olduğu için. Ordan 13 bin tl aldi ve 10 bin tl kredi çekti araba alalım diye. Esimde de bayadir soğukluk vardi bana karşı kari koca iliskimiz de yoktu afedersiniz. Bir tane de kızımız var 1,5 yaşında. Kendi ailesinin yanına gittigimizde esim beni dövdü zorla 3 saat evde tuttular  şikayetçi oldum. Daha önceden de dovmustu şikayetçi olmustum ama hamile olunca geri almak zorunda kaldim adli para cezasi yedi. Esimde uzaklastirma karari oldugu halde eve gelmis kendi kiyafeti ve adima laptopu almis kırıktı ekrani yaptırmış. Orda benim facebook sifrem kayitliydi. Buda ordan girip kimle konustuysam kaydetmiş. Evlendigimizden beri tanıdığımız ailece görüştüğümüz evli adam bana uygunsuz laf etti. Kocamdan için yanina gelecek senin poponu evire çevire s.kecek felan yaziyor. Benim yazdığım uygunsuz hic birsey yok. Bunu bana kanit olarak kullaniyor. Beni aldatti diye açmış boşanma. Sırf nafaka ve tazminat vermemek icin. Adam da bana bunun eşimin kendine yazdırdığıni söyledi sahitte olurum diyor adam. Ayrıca mahkemeyi adanada açmış biz manavgatta oturduk. Yetkisiz mahkeme olarak basvurabilir miyim? Ne yapmam gerek bu durumda?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu