Hapis Cezasının Ertelenmesi Dilekçe Örneği

Hapis Cezasının Ertelenmesi Dilekçe Örneği

Hapis Cezasının Ertelenmesi Dilekçe Örneği

…………………. CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

İNFAZIN

ERTLENMESİNİ

İSTEYEN                             : Mehmet ………………..  T.C:………………….

VEKİLİ                                : ……………………

KONU                                   : Ceza infazının ertelenmesi talebimizdir.

ÇAĞRI TEBLİĞ TARİHİ :02.07.2014

AÇIKLAMALAR                :

1-Müvekkilimiz 2.Ağır Ceza Mahkemesi’nin 2010/………. ve 2012/………. K. Sayılı kararı ile  2 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum edilmiştir.Dava süresince 27.10…………. tarihi ile 03.03………. tarihleri arasında tutuklu kalmıştır.

2-Kararlar müvekkilimiz tarafından temyiz edilmiş, fakat Yargıtay onama ile  kesinleşmiştir.

3-Müvekkilimizin Annesi  vefat etmiş olup, aynı çatı altında büyükbabası, büyükannesi ve babası çalışmamaktadırlar. Kardeşi de öğrenci olup, desteğe ihtiyaç duymaktadır.

Ayrıca, aynı çatı altında kalanların, doktor,  alışveriş ihitiyaçları ile masrafları müvekkilce tedarik edilmektedir. Aile fertlerinin hiç biri oluşabilecek sorunları halledebilecek  durumda değildir. Müvekkilimizin ailesiyle ilgili oluşabilecek sorunlarını  halledebileceği başka yakını da yoktur.

Müvekkilimiz duruşmaları takip etmiş ve     cezalandırılırken de iyi hali göz önüne alınmıştır.Kaçma şüphesi bulunmamaktadır.

Gerek Büyükannesi ve büyükbabası, gerekse babası ve kardeşi ile ilgilenebilmesi, ceza infazı sırasında onlara yeterli bir parayı tedarik edip bir köşeye koyması ve  cezasını çekmeye başlamadan önce işlerini yoluna koyması, için cezasının 1 yıl ertelenmesini talep etmekteyiz.

İSTEM SONUCU                 : Müvekkil hakkında  kesinleşen ve infaz aşamasına gelen cezanın infazının CMK hükümleri gereğince veya uygun görülecek kefalet karşılığında 1 yıl ertelenmesine karar verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz.09.07.2014

SANIK VEKİLİ

……………..

Ek: Onanmış Vekaletname

Muhtarlık Durum Belgesi

Nüfus Kayıt Belgesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu