Ayıplı ve Eksik İfa Konut İhtarname Örneği

Ayıplı ve Eksik İfa Konut İhtarname Örneği

Ayıplı ve Eksik İfa Konut İhtarname Örneği

İHBARNAME / İHTARNAME

İHTAR EDEN          : H… S..

VEKİLLERİ            : Av.

MUHATAP              : 1- Gayrimenkul Yapı İnş. Ve Tic. Ltd. Şti

İstanbul

KONUSU                  : İstanbul  İli Kartal İlçesi Bağlarbaşı Mahallesi 18L1A,1D  Pafta No, 217 Ada No, 2 Parsel no.da kayıtlı taşınmaz üzerindeki, C Blok Kat No:12 Bağımsız Bölüm No:45 de kayıtlı mesken niteliğindeki taşınmazın; satış esnasında sunulan proje ve tanıtımlarda belirtilen özelliklerde olmaması nedeniyle oluşan değer kaybının tarafımıza ödenmesi ile ayıplı işlerin düzeltilmesi ve tam kulanım sağlanıncaya kadar kira bedeli ile zararların karşılanması talebidir.

Sayın Muhataplar,

Müvekkil ile yapmış olduğunuz anlaşma gereği, müvekkil tarafından satın alınan ve bedeli ödenen  İstanbul  İli Kartal İlçesi Bağlarbaşı Mahallesi 2586 ,1D  Pafta No, 21Ada No, 2 Parsel no.da kayıtlı taşınmaz üzerindeki, C Blok Kat No:12 Bağımsız Bölüm No:4 de kayıtlı mesken niteliğindeki taşınmaz ile ilgili olarak;

1-Müvekkil H… S..’a 2.11.2013   tarihinde tapu devri yapılmasına ve sözleşme gereği 30.11.2014 tarihinde inşaatın bitireleceğine dair taahhüdünüze rağmen, inşaat devam etmekte olup iskan alınamamış olan binada, asansörler çalışmıyor, doğal gaz akışı sağlanamamıştır.

2-Elektrik aksamlarındaki arızalar veya çalışmaların bitmemesi nedeniyle sık sık elektrik kesintileri yaşanmaktadır.

3-Daire satışları sırasında ve ilanlarınızda kapalı otopark taahhüdünüze rağmen, mevcut durumda kapalı otopark verilmeyeceği anlaşılmakla beraber , açık otopark alanınında yetersiz/işlevsiz kalacağı açıktır.

4-Daha iskanı alınmamış dairede çatlaklar meydana gelmiş, WC de havalandırma alüminyum panjur ızgara teli ile pervaz bulunmamakta, aspiratör için baca yapılmamış, doğal gaz tesisatı çekilmemiştir.

5- Kapı zillerinin görüntülü interkom sistemi olacağı taahhüt edilmesine rağmen daha düşük kalitede bir  zil takıldığı gözlemlenmiştir.

6-Yine satış ilanlarında yer alan sosyal tesis, basketbol sahası ile yürüyüş parkuru hususunda herhangi bir çalışma olmadığı gibi, site çevresinde bu tür yerlerin yapılabileçeği bir arsa mevcut değildir.

7- Site içerisinde yer alan çocuk parkı bir daireye bile hitap edemeyecek kadar küçük ve işlevsiz yapılmıştır.

Bu nedenle ayıplı işlerin giderilmesi, işlevsel olarak bina kullanıma sunuluncaya kadar kira bedeli ödenmesi ile satış esnasında sunulan projede ve tanıtımlarda belirtilen ancak bunlara uygun olarak yapılmayan ve yukarıda ayrıntısı yazılmış eksik yapılan işler nedeni ile müvekkilin satın aldığı dairede oluşan değer kaybının büromuz avukatlarından Av. ……….’in Halk Bankası ……………. Şubesi  ……………. nolu (İBAN  TR54 ……………………..)  hesabına yatırılması,  aksi  halde her türlü yasal yola başvurulacağının ve bunlara ilişkin tüm masrafların sizden talep edileceğinin tarafınızca bilinmesi bilvekale  ihbar ve ihtar olunur. Saygılarımızla. 09.01.2014

Ek : 1-Onanmış vekâletname örneği

İhtar Eden Vekili

Av. …………………..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu