En iyi Avukatı Seçerken

En iyi Avukat Gaziantep

gaziantep avukat

Her meslekte olduğu gibi mensubu olmaktan gurur duyduğumuz AVUKATLIK mesleğinde de en iyi olmak, bizleri seçen, bizimle çalışmak isteyen müvekkillerin sorunlarına çözüm üretebilmek için sürekli olarak kendimizi yenilemek, bilgilerimizi tazelemek, bilişim kaynaklarından etkili bir şekilde faydalanmak için yoğun bir çaba sarf etmekteyiz. Bu uğraşıyı Gaziantep’te en iyi avukat olmak için değil, üstlendiğimiz işlerin hakkını vermek ve mesleğimiz icabı yapmak zorunda olduğumuz işimizi sevmemiz gereğidir.

Diğer yandan en iyi avukat şeklinde bir niteleme yapmak da ne derece doğrudur? Hangi alanda en iyi avukatı aramaktayız? En iyi ceza avukatı mı? Yoksa en iyi ağır ceza avukatı mı? Veya en iyi iş hukuku avukatı mı? Yoksa en iyi bilişim avukatı veya en iyi boşanma avukatı mı?  Avukat denildiğinde daima en iyi aranır. En iyi avukat kim ise onunla yola çıkmak istenir. Doğru olanda tabi ki budur. Ekmeğimizi dahi seçerken en iyisini seçmeye, doktorumuzu seçerken tecrübeli ve en iyisini seçmeye çalışan insanoğlu tabikî avukatını da seçerken en iyi avukatı seçmek için bir düşünce içine girer.

Ancak şu hususu önemle belirtmekte fayda vardır. Ülkemizde avukatlık alanında ihtisaslaşma durumu yoktur. Bu nedenle de avukatlık mesleğini yapan her avukat genel olarak her alandan davalar üstlenebilmektedir. Bunu engelleyen/düzenleyen bir uygulama henüz ülkemizde bulunmamaktadır. Tıpta TUS gibi sınavlarla uzmanlığa doğru ilk adımlar atılırken avukatlık mesleğinde böyle bir durum söz konusu değildir.

Ayrıca iyi avukat, en iyi avukat diye bir ayrım yapmak doğru olmadığı gibi her avukatın kendilerine göre daha iyi olduğu, daha bilgili olduğu veya daha çok emek ayırdıkları konular olabilir. Unutulmaması gereken önemli bir hususta, dünyanın en iyi avukatı diye tabir edilen bir avukat bile dava kaybedebilir. Sosyal konularda ve davalarda bir çok değişken bulunduğu için kesin bir sonuç ifade etmek pek mümkün değildir. Dolayısıyla avukatlar da şu davayı %100 kazanırım diyemez, dememelidir. Hukukun verdiği bir hak varsa bu haktan faydalanmak üzere gerekli çalışmayı yapmak ve en iyi sonucu elde etmek için zamanında ve doğru adımları atarak çalışılması gerekmektedir.

En iyi avukat sizin için konuyu en iyi anlayan ve en iyi çözüm üreten avukattır.  Ancak kişi hürriyetini ilgilendiren sulh ceza, asliye ceza ve ağır ceza süreçleri takip edebilecek, sorgu ve gözaltı aşamasından tutukluluk aşamasına kadar süreci takip edebilecek avukat çok önem arz etmektedir. Bu nedenle adli kontrol aşamasında dahi sizi en iyi savunacağını düşündüğünüz avukat ile yola çıkmanız büyük öneme sahiptir. Tüm bu hususlarla beraber avukat meslektaşlarımızın tamamının her türlü davayı alabileceğini ve işin hakkını vereceğini söylemekte fayda vardır.Şüphesiz bütün avukatlar iyidir ve mesleklerini en iyi şekilde icra etmek için çalışmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu